CEV Masters: Kanty i Łosiu w finale!

Znakomicie w turnieju CEV Masters w czeskim Pelhrimovie radzą sobie Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Najlepsza polska para w niedzielę rano pewnie pokonała swojego półfinałowego rywala z Łotwy i po południu zagra o zwycięstwo . W obu setach mniej więcej do połowy trwała wyrównana walka, a w końcówce polski duet wrzucał wyższy bieg w pełni dominując na boisku.

CEV

Mecz lepiej rozpoczęli Kantor z Łosiakiem (4:2), ale ich rywale zerwali się do walki i szybko wyrównali, a nawet wyszli na jednopunktowe prowadzenie. Wynik oscylował wokół remisu, raz prowadził jeden zespół, raz drugi. W pewnym momencie Piotr Kantor i Bartosz Łosiak podkręcili tempo, zdominowali rywali w każdym elemencie i odskoczyli na 21:13 wygrywając tym samym seta.

Drugą część meczu lepiej rozpoczęła para z Łotwy (4:2). Na boisku trwała wyrównana walka (11:10, 16:15). Podobnie jak w poprzedniej partii druga połowa seta należała do Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka, którzy nie pozwolili rywalom praktycznie na nic i awansowali do finału. Cały mecz trwał zaledwie 33 minuty. Finałowym rywalem Polaków będą zwycięzcy meczu Doppler/Horst [AUT] – Brouwer/Meeuwsen [NED].

Kantor/Łosiak [POL] – Plavins/Tocs [LAT] 2:0 (21:13, 21:15)

źródło: siatka.org