CEV Massters: drugie srebro dla Kantora i Łosiaka w tym sezonie

W finale turnieju CEV Masters rozgrywanego w czeskim Pelhrimove para Piotr Kantor/ Bartosz Łosiak przegrała z holenderskim duetem Alexander Brouwer/ Robert Meeuwsen 0:2. To drugie podium imprezy międzynarodowej wywalczone przez Polaków w obecnym sezonie.
CEV

Rywalami Polaków był aktualnie trzeci zespół turnieju olimpijskiego i mistrzostw Starego Kontynentu. Początek spotkania należał jednak do naszej pary, która przez długi czas kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku. Na finiszu rywale pokazali klasę. W kluczowym momencie Meeuwsen zaserwował asowo i to był przełomowy moment w pierwszej odsłonie przegranej przez biało-czerwonych na przewagi.

Finał partii otwarcia miał wpływ na przebieg początku drugiego seta. Holendrzy nie prowadzili zbyt wysoko, ale wydawało się, że panują nad sytuacją. Polacy wyrównali przy stanie 9:9, a dalej wyszli na jednopunktowe prowadzenie. Potem znów była uporczywa walka punkt za punkt, sporo obron, wymian i trwanie w remisach aż do finiszu seta. I tym razem więcej zimnej krwi zachowali doświadczeni rywale.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak już po raz drugi na starcie sezonu stają na podium imprezy międzynarodowej. Tydzień temu w ramach cyklu World Tour zajęli drugie miejsce w Hadze.

Kantor/ Łosiak POL – Brouwer/ Meeuwsen NED 0:2 (22:24, 20:22)

źródło: PZPS

Czytaj również