Brązowy medal Kantora i Łosiaka na Long Beach

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak wywalczyli brązowy medal na turnieju w amerykańskim Long Beach. W decydującym meczu pokonali po tie-breaku amerykańską parę Brunner/Patterson. Złoto dla reprezentantów gospodarzy Luceny i Dalhaussera. W turnieju żeńskim triumfowały Talita i Larissa z Brazylii.

Mecz o brązowy medal turnieju w Long Beach pomiędzy Piotrem Kantorem i Bartoszem Łosiakiem a Amerykanami Theodore Brunnerem i Casseyem Pattersonem rozpoczął się od zaciętej walki punkt za punkt. Rozstrzygnięcie pierwszego seta nastąpiło w emocjonującej końcówce, w której minimalnie lepsi okazali się gospodarze. Drugi set należał już jednak do biało-czerwonych. Kantor i Łosiak zagrali skutecznie i nie pozostawili rywalom zbyt wielkiego pola manewru, wygrywając do 15. W decydującej partii znów nasi siatkarze okazali się lepsi w końcówce i po wygranej 15:13 zdobyli brązowe medale.

W meczu o złoty medal Nicholas Lucena i Phillip Dalhausser w dwóch setach pokonali Kanadyjczyków Sama Pedlowa i Sama Schachtera.

mecz o 3. miejsce:

Kantor/Łosiak [POL] – Brunner/Patterson [USA] 2:1

(20:22, 21:15, 15:13)

finał:

Pedlow/Schachter [CAN] – Lucena/Dalhausser [USA] 0:2

(18:21, 15:21)

W turnieju żeńskim w meczu o brązowy medal Amerykanki Sara Huges i Kelly Claes wygrały 2:0 z niemiecką parą Laura Ludwig/Kira Walkenhorst. W meczu finałowym również nie było zbyt wielu emocji. Talita De Rocha Antunes i Larissa Franca Maestrini pewnie w dwóch setach pokonały reprezentujące gospodarzy April Ross i Lauren Fendrick i stanęły na najwyższym stopniu podium.

mecz o 3. miejsce:

Ludwig/Walkenhorst [GER] – Hughes/Claes [USA] 0:2

(17:21, 14:21)

finał:

Talita/Larissa [BRA] – Ross/Fendrick [USA] 2:0

(21:15, 21:17)

źródło: siatka.org

Czytaj również