Beach Pro Tour Joao Jessoa: Bryl/Łosiak z awansem do fazy pucharowej

Michał Bryl i Bartosz Łosiak, mimo jednego zwycięstwa i dwóch przegranych w fazie grupowej, zdołali awansować do dalszego etapu turnieju w Elite w Brazylii. Ta sztuka nie udała się niestety Jagodzie Gruszczyńskiej i Oli Wachowicz, które uległy Brazylijkom i pożegnały się z turniejem.

Turniej Mężczyzn

Jako pierwsi w piątek na boisko wybiegli Bartek z Michałem, którzy stoczyli niesamowicie emocjonujący bój z Autriakami - Seidl/Pristauz. Pierwsza partia, mimo ciągłego prowadzenia Polaków, padła łupem przeciwników. W drugiej widzieliśmy prawdziwy szturm i zwycięstwo biało-czerwonych do 12. Tie break to z kolei rollercoaster emocji, jednak ze wskazaniem na Austriaków, którzy zwyciężyli 15:13.

W tym przypadku Polacy musieli czekać na rozstrzygnięcie meczu pomiędzy duetami George/Andre i Wickler/Ehlers. Na rękę Bartkowi i Michałowi było zwycięstwo Brazylijczyków, inaczej w grę wchodziło liczenie setów i małych punktów. Na szczęście gospodarze pokonali Niemców 2:0, co zapewniło Polakom awans z trzeciego miejsca w grupie.

W barażach o ćwierćfinał zmierzą się oni z Holendrami Boermans/de Groot, rozstawionymi z numerem 8. Ten mecz o 16:00 polskiego czasu.

Turniej Kobiet

Około 22:00 polskiego czasu rozpoczął się mecz o być albo nie być , dla Jagody i Oli. Warto wspomnieć, że przeciwniczki do utytułowane i doświadczone zawodniczki z Brazylii - Barbara i Carol, których większości fanów beach volleya przedstawiać nie trzeba. Tylko w tym sezonie stawały na podium kilkukrotnie.

Polki zaczęły świetnie, od prowadzenia 7:3. Przewagę utrzymywały aż do stanu 16:14. Potem popełniły dwa niewymuszone błędy i Brazylijki wyrównały. Od tego czasu wydawać by się mogło, że gospodynie włączyły tryb turbo . Z ostatnich 9 punktów w secie, aż 7 padło ich łupem. Ostatecznie zwyciężyły 21:18. Drugi set, mimo małego prowadzenia Polek przy stanie 3:1, to dominacja doświadczonych Brazylijek. Szybko odskoczyły na kilka punktów (6:3, 11:4) i było czuć, że tej przewagi już nie oddadzą. Set zakończył się wynikiem 21:13, a cały mecz 2:0 dla Barbary i Carol.

Jagoda i Ola pożegnały się z turniejem w Brazylii zajmując 13. miejsce i inkasując 480 punktów do rankingu. Kolejna szansa przed nimi już za kilka dni na Filipinach.

Wyniki:

Gruszczyńska/Wachowicz vs Barbara/Carol BRA (5) 0:2 (18:21, 13:21)

Łosiak/Bryl vs Seidl/Pristauz AUT (14) 1:2 (21:23, 21:12, 13:15)

Mecz o awans do ćwierćfinału:

Sobota, godzina 16:00 - Łosiak/Bryl vs Boermans/de Groot NED (8)

Wszystkie mecze można oglądać w aplikacji Volleyball TV - volleyballworld.tv oraz na antenach Polsatu Sport.