Beach Pro Tour Chiang Mai: Kantor i Zdybek zdobywają srebrny medal!

Piotr Kantor i Jakub Zdybek przywiozą z Tajlandii piękne wspomnienia. Polacy sięgnęli w niedzielę po swój pierwszy wspólny medal turnieju rangi Challenge.
Fot. Volleyball World

Pomimo nienajlepszego startu rozgrywek w Tajlandii (przegrana w grupie ze Szwajcarami), Piotr Kantor i Kuba Zdybek odnaleźli swój rytm i z meczu na mecz się rozkręcali. 

Emocje w półfinale

W półfinale zmierzyli się z niepokonanymi dotąd Australijczykami - Nicholaidis/Carracher. Wydawać by się mogło do pewnego momentu w pierwszym secie, że Polacy mają grę pod kontrolą, jednak ze stanu 15:10 za moment zrobił się remis po 18. Wówczas biało-czerwoni wyszli jeszcze na prowadzenie i mieli piłki setowe, których jednak nie skończyli. Finalnie Australijczycy wygrali pierwszą partię 25:23. 

Drugi set to wyrównana walka aż do stanu po 15. Wówczas Polacy odskoczyli na 17:15, potem 19:16 i 20:17 i wykorzystali piłki setowe dające im tie-break. 

Trzecią odsłonę ponownie lepiej otworzyli Australijczycy i wyszli na prowadzenie 3:1, które zostało zniwelowane przy 5:5. Do stanu 12:12 żadna z ekip nie była w stanie wypracować większej przewagi niż 2 punkty. Wtedy nadeszły dobre zagrywki i gra blok-obrona Piotrka i Kuby. Skuteczne kontry wyprowadziły ich na prowadzenie 14:13, a piłkę meczową już w pierwszej akcji pięknym atakiem po bloku wykorzystał Zdybek.

Jednostronny finał

Wszyscy liczyliśmy, że biało-czerwoni pójdą za ciosem, jednak finał miał przebieg jednostronny. Holendrzy wysoko postawili poprzeczkę i szybko wypracowywali przewagę w obu setach. Polakom dały się we znaki trudy turnieju. Mecz o złoto zakończył się wynikiem 0:2, w setach do 16 i 13. 

Awans w rankingu

Jest to pierwszy i bardzo ważny z perspektywy walki o Igrzyska medal dla Polaków. Piotrek i Kuba współpracują ze sobą od wiosny i zaliczyli wspólnie już dobre występy, jednak nigdy dotychczas nie stanęli na podium w tym zestawieniu. Tym bardziej cieszy fakt, że zdobyli medal w momencie, kiedy im jest to bardzo potrzebne. Za 2 tygodnie czeka ich ostatni w tym roku turniej - tym razem na Filipinach, w którym z pewnością będą starali się powtórzyć sukces odniesiony w Chiang Mai. 

Warto wspomnieć, że ojcem tego wyniku jest trener Polaków - Mateusz Radojewski.

Wyniki

Półfinał:

Kantor/Zdybek - Nicholaidis/Carracher AUS (19) 2:1 (23:25, 21:19, 15:13)

Finał

Kantor/Zdybek - Immers/Van de Velde NED (4) 0:2 (16:21, 13:21) 


Wszystkie mecze można oglądać w aplikacji Volleyball TV - volleyballworld.tv oraz na antenach Polsatu Sport.

---


Czytaj również