AUTOSANOK PLAŻA WITKOWA 2019 JUŻ NIEDŁUGO!

Plaża Witkowa, to ogólnopolski turniej siatkówki plażowej, którego 4 edycja odbędzie się 18 sierpnia na plaży głównej w Skorzęcinie.
Plakat turniejowy

W tym roku organizatorzy zadbali nie tylko o wysoki poziom sportowy, ale również o piękne otoczenie i wspaniałe warunki dla zawodników. Zawody odbędą się w Skorzęcinie – letniej stolicy Wielkopolski. Na 41 ha, w sąsiedztwie lasów i jezior, usytuowany jest jeden z największych kompleksów wypoczynkowych w Polsce. Co roku miejsce to odwiedzają setki tysięcy turystów, którzy w tym roku będą mieli wspaniałą okazję na podziwianie i oklaskiwanie zawodników z czołówki polskiej plażówki. 

W tym roku zapisy skończyły się rekordowo szybko - trwały niecały kwadrans. 24 miejsca zniknęły błyskawicznie, gdyż zawodnicy znają już turniej i wiedzą, że przyciąga on bardzo dobre pary, gwarantujące wysoki poziom. W rozgrywkach wystartują duety m. in. z Poznania, Wrocławia, Warszawy, Olsztyna, Gdańska, Katowic, Opola, Szczecina czy też z Wrześni i Witkowa. Swój udział w turnieju potwierdzili zawodnicy stojący na drugim miejscu w poprzedniej edycji Tomasz Kotecki/Tomasz Jaroszczak . Na pewno nie będą mieć łatwo , gdyż zadanie będą chcieli utrudnić im m.in. pary Sebastian Kaczmarek/Adrian Sdebel, Dariusz Tkaczuk/Tomasz Wierzbicki czy Marcin Szczechowicz/Kamil Radzikowski. Ubiegłoroczni zwycięzcy bracia Adam i Roman Andrys również zapowiadają swój udział w tegorocznym turnieju AutoSanok Plaża Witkowa 2019.

Wyżej wymienieni zawodnicy wystąpili w tym roku w turniejach światowych cyklu World Tour m.in. w Kambodży, Indiach, Czechach, Portugalii. Ciekawostką jest, że para Kaczmarek/Sdebel  przyjedzie na turniej Plaża Witkowa prosto ze słonecznej Brazylii, gdzie będzie rozgrywać turniej z cyklu World Tour. 

Warto zauważyć, że w przeszłości Sebastian Kaczmarek był srebrnym medalistą mistrzostw świata juniorów w siatkówce plażowej oraz mistrzem Europy.  Wysoki poziom i piękne pojedynki są więc gwarantowane. W gronie zawodników znaleźli się również aktualni  Akademiccy Mistrzowie Polski Michał Witkoś oraz Michał Głowacki. 

Zapraszamy również kibiców na trybuny, dla nich również atrakcje i konkursy z ciekawymi nagrodami.

Wszelkie informacje na facebooku: https://www.facebook.com/Plaza.Witkowa


Czytaj również