World Tour Olsztyn: najlepsi siatkarze rozpoczynają rywalizację w Polsce

Po World Tourach w Porec i Gstaad najlepsi siatkarze plażowi na świecie spotkają się w Olsztynie. Przy Jeziorze Ukiel odbędzie się czterogwiazdkowy turniej, w którym udział wezmą czołowe pary, w tym oczywiście Polacy.
FIVB

Coroczne święto siatkówki plażowej po raz kolejny zawitało do Polski. World Tour, który swoje początki zanotował w – słynnych na cały świat Starych Jabłonkach – na stałe przeniósł się do Olsztyna, gdzie w malowniczej scenerii kibice podziwiają najlepszych zawodników z całego świata. W tym sezonie turniej otrzymał 4 gwiazdki w pięciostopniowej skali. Dzięki temu, ale też dzięki klimatowi wytwarzanemu przez publiczność będziemy świadkami niezapomnianego sportowego wydarzenia. Do zawodów zgłoszonych zostało aż 11 polskich zespołów – 7 męskich i 4 żeńskie. 

Jako gospodarz Polska ma przywilej zgłoszenia większej niż zwykle ilości par. Dzięki temu w turnieju międzynarodowym bardzo wysokiej rangi zagrają nie tylko nasze pary eksportowe, ale też kilka innych drużyn. Od turnieju głównego zmagania w Olsztynie rozpoczną Łosiak i Kantor, Fijałek i Bryl, Prudel i Kujawiak oraz Rudol i Szałankiewicz. Od tego samego etapu podziwiać będziemy mogli grę Kołosińskiej i Gruszczyńskiej, Kłody i Strąg oraz Kociołek i Gromadowskiej. Od eliminacji kibice wspierać będą Kądziołę i Makowskiego, Paszkowskiego i Łysikowskiego oraz Łodej i Orlicką. Cieszy szansa, jaką otrzymały młode polskie zespoły. Jeszcze bardziej doceniamy fakt, że Polski Związek Piłki Siatkowej dopuścił do gry rewelacyjnie radzących sobie na krajowym podwórku Łukasika i Ociepskiego. Mamy nadzieję, że zabójcza skuteczność, którą prezentuje Team Proskos w Eliminacjach Mistrzostw Polski sprawdzi się również w turnieju międzynarodowym. 

Rywalkami Łodej i Orlickiej będą Schwaiger/Strauss z Austrii. Kądzioła i Makowski zmierzą się z Kavalenka/Dziadkou z Białorusi, a Paszkowski/Łysikowski zagrają z Schnetzer/Mullner. Przeciwnikami Ociepskiego i Łukasika będą natomiast Capogrosso i Azaad z Argentyny. Mamy nadzieję, że przynajmniej część naszych zespołów przebrnie przez kwalifikacje i będziecie cieszyć kibiców dobrą grą w turnieju głównym. 

Pośród męskich duetów, które zobaczyć będzie można w Olsztynie są między innymi Alvaro Filho/Saymon, Samoilovs/Smedins, Bruno/Alison czy Dalhauser/Lucena. Ciekawie będzie również zobaczyć w akcji pary: Herrera/Gavira, Liamin/Krasilnikov czy Saxton/Schalk. Wśród kobiet w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego zaprezentują się między innymi: Larissa/Talita, Laboureur/Sude, Summer/Sweat czy Pavan/Humana-Paredes. Pośród tych drużyn o miejsca na podium powalczy reprezentacja Polski. Co roku nad Jezioro Ukiel przyjeżdżają zastępy kibiców z Łotwy, którzy gorąco dopingują swoich siatkarzy. Czy dojdzie do polsko-łotewskiej rywalizacji na boisku i na trybunach? Odpowiedź na te pytania w ciągu najbliższych kilku dni na piasku w Olszynie i oczywiście na napiachu.pl 

Autor: Jacek Kubiak

Czytaj również