World Tour Moskwa: Bryl/Fijałek oraz Rudol/Szałankiewicz w drugiej rundzie

FIVB

Po wczorajszej porażce w długim i ciężkim meczu Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska piątek rozpoczęły bardzo pozytywnie, choć stoczyły kolejny trzysetowy pojedynek. W pokonanym polu reprezentantki naszego kraju zostawiły włoską parę Menegatti/Perry i awansowały do fazy pucharowej. Tu znów po walce i morderczym tie-breaku odpadły przegrywając na przewagi w ostatnim secie z kanadyjską parą May/Pischke 1:2 (17:21, 21:19, 15:17)

Polski duet, który podczas ostatniego turnieju w RIO zajął drugie miejsce – imprezy w Moskwie nie może zaliczyć do udanych. Po wczorajszej przegranej w bratobójczym pojedynki z parą Rudol Szałankiewicz, dzisiaj Kantor/Łosiak zmierzyli się z parą gospodarzy Krasilnikow/Liamin. Spotkanie zakończyło się porażką Polaków w tie-breaku i sprawiła, że biało-czerwoni zakończyli swój udział w turnieju na fazie grupowej.

Świetnie natomiast poszło naszym dwóm męskim parom w meczach I rundy pucharowej World Tour w Moskwie Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz pokonali w dwóch setach rosyjską parę Licholetow/Leszukow, z kolei Michał Bryl i Grzegorz Fijałek wygrali z Łotyszami Plavinsem i Regzą. Obie nasze pary mając na koncie porażkę w fazie grupowej kolejne zmagania musiały rozpoczynać od I rundy. Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz zmierzyli się z Aleksandrem Licholetowem i Ilią Leszukowem z Rosji. Rywale bardzo dzielnie walczyli w pierwszym secie, doprowadzając do zaciętej i emocjonującej końcówki. W niej nieco więcej zimnej krwi zachowali biało-czerwoni, którzy wygrali po walce 24:22. Na szczęście w drugiej partii przewaga naszych siatkarzy była już dużo wyraźniejsza. Rudol i Szałankiewicz szybko zdobyli przewagę, której nie oddali już do końca seta. Wygrali 21:15 i całe spotkanie 2:0, awansując do II rundy turnieju.

Michał Bryl i Grzegorz Fijałek zmierzyli się z łotewską parą Martins Plavins/Haralds Regza. Biało-czerwoni od początku narzucili rywalom swój styl gry i kontrolowali jej przebieg. Łotysze mimo walki w końcówce przegrali pierwszego seta do 18. Druga partia miała podobny przebieg, Polacy znów okazali się lepsi od rywali, tym razem wygrywając do 17. Dzięki tej wygranej Bryl i Fijałek jako druga polska para awansowali do II rundy turnieju.

Źródło: siatka.org