Plaża Open: Udany jubileusz w łódzkiej Manufakturze

Zwycięstwem Rafała Maluchnika i Michała Tomczaka oraz Magdaleny Saad i Izabeli Błasiak zakończył się trzeci turniej tegorocznego cyklu Plaża Open.
Plaża Open

W niedzielę zdecydowanie więcej spotkań miały do rozegrania kobiety, które swoje mecze rozpoczęły już o godzinie 9:00. Jako ostatnie z turniejem pożegnały się pary Świstek/Wołoszyn oraz Szałankiewicz/Wiatr, które zajęły miejsce 5/6. W półfinałowych bojach duety Saad/Błasiak oraz Zdon/Biranowska okazały się lepsze odpowiednio od Agnieszki Adamek/Natalii Gruszczyńskiej i Sandry Szychowskiej/Magdaleny Rapacz-Matras. W meczu o najniższy stopień podium popularne „Blaszki” pokonały duetu Adamek/Gruszczyńska, z kolei w wielkim finale tegoroczną bardzo wysoką formę potwierdziły Izabela Błasiak i Magdalena Saad, które w dwóch setach pokonały Aleksandrę Zdon/Paulinę Biranowską.

W turnieju mężczyzn do rozegrania pozostały jedynie dwa najważniejsze spotkania. W meczu o brązowy medal Mateusz Zarankiewicz/Adrian Białecki pokonali Macieja Okrzeję i Jana Prusa. Mecz o złoto to dominacja Rafała Maluchnika/Michała Tomczaka, którzy odprawili z kwitkiem pochodzącego z oddalonego zaledwie 30 km od Łodzi Ozorkowa – Krystiana Pachlińskiego oraz Kamila Warzochę. Ogromne brawa należą się wszystkim parom biorącym udział w turnieju męskim, jednak na szczególną uwagę zasługuje postawa pary Pachlińska/Warzocha, która do turnieju głównego awansowała z czwartkowych kwalifikacji.

Po zakończeniu dekoracji swojego zadowolenia z osiągniętego rezultatu nie krył zdobywca trzeciej pozycji Mateusz Zarankiewicz, dla popularnego „Zarana” to największy sukces w tym sezonie. – Bardzo się cieszę, że udało mi się zająć trzecie miejsce w turnieju w łódzkiej Manufakturze. W turniejach Plaży Open biorę udział od dobrych kilku lat i to miasto, to miejsce robi na mnie szczególne wrażenie. Dziękuje organizatorom za to, że możemy grać w tak niecodziennym, ale jednocześnie bardzo ciekawym i intrygującym miejscu jak Manufaktura – powiedział Mateusz Zarankiewicz.

Zawodnik 2-ligowego Mickiewicza Kluczbork zwrócił uwagę na cztery transmisje w ogólnopolskiej telewizji TVP Sport – Dla rozwoju siatkówki plażowej w naszym kraju, tak szeroki udział telewizji jest niezbędny. Jestem dumny, że mogliśmy zagrać nie tylko przed naszymi znajomymi, którzy przyjechali do Łodzi, ale także tymi, którzy zostali w domu i za pośrednictwem telewizji czy strony internetowej mogli śledzić cztery fantastyczne mecze – dodał.

Turniej główny kobiet:

półfinały:

27.  Saad/Błasiak – Szychowska/Rapacz-Matras 2:0 (21:8, 24:22)

28. Zdon/Biranowska – Adamek/Gruszczyńska 2:0 (21:14, 21:19)

mecz o 3. miejsce:

29. Szychowska/Rapacz-Matras – Adamek/Gruszczyńska 2:0 (21:17; 21:19)

finał:

Saad/Błasiak – Zdon/Biranowska 2:1 (22:24, 21:18, 15:9)

Turniej główny mężczyzn:

Półfinał:

27. Maluchnik/Tomczak – Prus/Okrzeja 2:0 (21:16; 26:24)

28. Zarankiewicz/Białecki – Pachliński/Warzocha 0:2 (20:22, 18:21)

mecz o 3. miejsce:

29. Prus/Okrzeja – Zarankiewicz/Białecki 0:2 (14:21, 15:21)

finał:

30. Maluchnik/Tomczak – Pachliński/Warzocha 2:0 (21:14, 21:17)

Czytaj również