Plaża Open: Janiak i Brożyniak triumfują w Rybniku

Plaża Open

Przedostatni przystanek Plaża Open zakończył się pierwszym zwycięstwem Jędrzeja Brożyniaka i Piotra Janiaka oraz trzecim z rzędu – Magdaleny Saad i Izabeli Błasiak.

Sobota rozpoczęła się od ćwierćfinałowych pojedynków, w których niesamowitych emocji dostarczyły Agnieszka Wołoszyn i Klaudia Świstek oraz Paulina Biranowska z Aleksandrą Zdon. Ich ponad godzinna rywalizacja wyłoniła półfinałowe rywalki dla Natalii Gruszczyńskiej i Agnieszki Adamek. To para Zdon/Biranowska walczyła o wejście do finału, jednak ostatecznie uległa młodszym koleżankom i pozostała im batalia o trzecie miejsce z Magdaleną Rapacz-Matras i Sandrą Szychowską. Zakończyły ją zwycięsko. W finale z Gruszczyńską/Adamek spotkały się ponownie Izabela Błasiak i Magdaleną Saad. Powtórka z Zamościa również zakończyła się zwycięstwem Magdy z Izą, jednak tym razem ich przeciwniczki nie dały się łatwo ograć i uległy dopiero w tie-break’u. Uśmiecham się szeroko, gdyż trzecie zwycięstwo z rzędu dużo dla nas znaczy i bardzo się cieszę, że znów wygrałyśmy, choć pogoda mocno dała o sobie znać wszystkim uczestnikom– powiedziała Saad na konferencji prasowej po zakończeniu turnieju.

W rozgrywkach mężczyzn w półfinale spotkali się Michał Kądzioła z Bartkiem Malcem oraz Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak. To właśnie ci drudzy wyszli zwycięsko z tego pojedynku i awansowali do pierwszego wspólnego finału. Ich rywali wyłonił pojedynek między braćmi Andrys a rozstawiony z numerem pierwszym – Adamem Parcejem i Bartłomiejem Dzikowiczem. Adam z Romanem po pierwszym wygranym secie, w drugim ulegli przeciwnikom. Jednak ostatecznie rozstrzygnęli tie-break’a na swoją korzyść i  spotkali się w finale z parą Brożyniak/Janiak W tym pojedynku musieli już uznać wyższość swoich rywali w dwóch setach, tym samym kończąc turniej w Rybniku na drugim miejscu, a Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak wygrali swój pierwszy wspólny turniej. Brązowe medale trafiły do Adama Parceje i Bartłomieja Dzikowicza.

Rozgrywki na kąpielisku „Ruda” mimo zmiennej pogody przyciągnęły w dniu finałowym sporo kibiców na trybuny. Myślę, że Rybnik ponownie się sprawdził, a my już mamy kolejne pomysły, jak urozmaicić tę współpracę i liczymy, że w końcu zasłużmy na finał całego cyklu – powiedział Arkadiusz Skowron, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku.

W dniach 28-30 lipca Plaża Open przenosi się do Białegostoku, gdzie poznamy zwycięzców ostatniego turnieju poprzedzającego finałowe zmagania w Mysłowicach.

Czytaj również