Plaża Open: Dobra inauguracja cyklu przez Łukasika i Ociepskiego

Inauguracyjny turniej cyklu Plaża Open zakończył się w Gdańsku zwycięstwem Piotra Łukasika i Marcina Ociepskiego oraz Magdaleny Rapacz-Matras i Sandry Szychowskiej.
Plaża Open

W turnieju męskim drugi raz z rzędu na Letnim Stadionie PGE zwyciężyli Piotr Łukasik i Marcin Ociepski. Tym razem powtórzyli wynik, pokonując Bartłomieja Dzikowicza i Adama Parceja. Cieszymy się z osiągniętego wyniku. Bardzo dobrze nam się tutaj grało, szczególnie przy wsparciu rodziny, która przyjechała za nami nas wspierać. To dodaje skrzydeł – powiedział po zakończonym meczu Łukasik, wybrany MVP turnieju. Nowy zawodnik BBTS-u Bielsko-Biała dodał również, iż turniej w Gdańsku był bardzo dobrym początkiem cyklu Plaża Open, który przez kolejne tygodnie zagości w czterech polskich miastach. Trzecie miejsce zajął Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak, którzy pokonali w walce o brązowy medal Bartłomieja Kiernoza i Bartka Malca. Z turniejem w ćwierćfinale pożegnali się Michał Kądzioła i Michał Makowski oraz Martin Chiniewicz i Michał Korycki. 

W turnieju kobiet do rywalizacji na Plaży Open powróciła Joanna Wiatr z Katarzyną Szałankiewicz. Uległy one jednak w półfinale późniejszym zwyciężczyniom turnieju i w ostateczności zajęły trzecie miejsce. W finale wyższość, triumfujących po raz pierwszy w tym roku, Magdaleny Rapacz-Matras i Sandry Szychowskiej musiały uznać Magdalena Saad z Izabelą Błasiak. Istotne dla nas, ze udało się w końcu przełamać złą passę meczów z naszymi finałowymi rywalkami i pokonać je w najważniejszym meczu tego turnieju – powiedziała Sandra. Z naszym trenerem wiele czasu poświęciliśmy na taktykę pod ten pojedynek i uważam, że to zadecydowało o naszym zwycięstwie. 

Turniej w Gdańsku rozpoczął cykl, który w najbliższych tygodniach odwiedzi Zamość, Łódź, Rybnik i Białystok. Mimo zmiennych warunków atmosferycznych, zmagania na Letnim Stadionie okazały się sukcesem, a siatkarze i siatkarki zapewnili ogrom emocji i gry na najwyższym poziomie. 

Wyniki turnieju kobiet:

mecz o 3. miejsce:

Adamek/Gruszczyńska - Szałankiewicz/Wiatr 0:2 (14:21, 15:21)

finał:

Szychowska/Rapacz-Matras - Saad/Błasiak 2:0 (21:15, 23:21)

Turniej mężczyzn:

mecz o 3. miejsce:

Brożyniak/Janiak – Malec/Kiernoz 2:1 (19:21, 21:18, 15:11)

finał:

Parcej/Dzikowicz - Ociepski/Łukasik 0:2 (10:21, 17:21)

Czytaj również