Kantor/Łosiak i Kołosińska/Gruszczyńska ze złotem MP!

W niedzielę zakończyły się rozgrywane w mysłowickim Parku Słupna finały ORLEN Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej. Prawdziwe sportowe święto, jakie kibice mieli okazję przeżywać od piątku, zakończyło się tak, jak można było przypuszczać- podium opanowane zostało przez reprezentantki i reprezentantów Polski z ORLEN team.
PZPS

W turnieju pań najlepsze okazały się Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska, które w finałowym meczu w dwóch setach pokonały Dorotę Strąg i Martynę Kłodę. Dla Kingi Kołosińskiej to już szóste mistrzostwo Polski z rzędu, pierwsze jednak zdobyte w parze z Jagodą Gruszczyńską.

- Jestem dumna z Jagody, że podołała i walczyła do końca. Jest to moje szóste zwycięstwo, jednak pierwsze z nową partnerką, więc smakuje na pewno inaczej i naprawdę bardzo się cieszę- skomentowała sukces Kinga Kołosińska. – Zawsze bardzo dobrze gra się w Mysłowicach, jest to miasto stojące siatkówką, mam stąd bardzo dobre wspomnienia. Organizacja jest na naprawdę wysokim poziomie, dzisiaj dopisali też kibice, więc czego chcieć więcej!

- Jestem bardzo szczęśliwa, bo po trzech srebrnych medalach i dwóch brązowych przyszedł wreszcie czas na złoto. Zawsze przegrywałam w finale z Kingą, dzisiaj miałam ją po swojej stronie, więc miałam przewagę. Naprawdę musiałyśmy w tym turnieju pokazać charakter, zagrałyśmy dużo ciężkich meczów, na przykład goniąc wynik z 20:17, rozstrzygałyśmy set na swoją korzyść.  – cieszyła się po finale Jagoda Gruszczyńska.

Do rozstrzygnięcia meczu o brązowy medal konieczny był tie-break, w którym Katarzyna Kociołek i Aleksandra Gromadowska pokonały ostatecznie Katarzynę Szałankiewicz i Joannę Wiatr. Po dobrym otwarciu spotkania przez parę Szałankiewicz/Wiatr (21:15), rozpędu nabrały ich przeciwniczki, wygrywając dwa kolejne sety.

Rywalizacja mężczyzn zakończyła się zwycięstwem Bartosza Łosiaka i Piotra Kantora. Po dwóch wygranych setach (obu do 19), pokonali Mariusza Prudla i Kacpra Kujawiaka, zdobywając złoty medal i  poprawiając tym samym swój wynik sprzed roku, kiedy to zadowolić musieli się trzecim miejscem. 

- Chcieliśmy zagrać jak najlepiej potrafimy i w tym roku przywozimy złoto. Cieszymy się bardzo, bo jak boisko pokazuje- nie jest łatwo. Mamy cztery pary kadrowe, które grają bardzo dobrze. Są też inne pary, które grając tylko na arenie polskiej, prezentują bardzo wysoki poziom.- powiedział po finale Bartosz Łosiak. 

Ze zdobycia brązowych medali cieszyli się Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, którzy pokonali Macieja Rudola i Jakuba Szałankiewicza. Podobnie jak w turnieju żeńskim, tak i tutaj mecz o trzecie miejsce rozstrzygnął się po tie-breaku. 

Komplet wyników 13.08 (niedziela):

Mecz o 3 miejsce kobiet:

Kociołek/Gromadowska - Wiatr/Szałankiewicz/ Tatarek Cebitgroup Team 2:1 (-15,11,8)

Półfinał 1 mężczyzn:

Prudel&Kujawiak - Rudol/Szałankiewicz 2:1 (-15,17,27)

Półfinał 2 mężczyzn:

Kantor/Łosiak BVT - Grzegorz Fijałek i Michał Bryl 2:0 (19,19)

Mecz o 1 miejsce kobiet:

Gruszczyńska/Kołosińska - Kłoda/Strąg 2:0 (19,10)

Mecz o 3 miejsce mężczyzn:

Rudol/Szałankiewicz - Fijałek/Bryl 1:2 (19,-14,-6)

Mecz o 1 miejsce meżczyzn:

Kantor/Łosiak - Prudel/Kujawiak 2:0 (19, 19)

Czytaj również