Joanna Wiatr i Katarzyna Szałankiewicz zdobywają Leśną Wolę!

Joanna Wiatr i Katarzyna Szałankiewicz z Dąbrowy Górniczej wygrały w Głogowie Małopolskim VI Otwarty Podkarpacki Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet - Leśna Wola 2017.
KS Developres

Joanna Wiatr i Katarzyna Szałankiewicz z Dąbrowy Górniczej wygrały w Głogowie Małopolskim VI Otwarty Podkarpacki Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet - Leśna Wola 2017.

Szałankiewicz została wybrana także za najlepszą zawodniczkę tych bardzo ciekawych i stojących na wysokim poziomie zawodów. Pani Kasia została podwójną MVP, bo wybrali ją „naj” organizatorzy i sędziowie. W finale duet z Dąbrowy Górniczej, uważny zresztą za jednego z faworytów, po zaciętej i pięknej walce pokonał 2:1 inny znany i wysoko notowany zespół, który tworzyły Magdalena Saad i Izabela Błasiak.

To także znane w plażówce siatkarki. Łodzianka - Saad w przeszłości stawała już w Leśnej Woli na najwyższym podium, ale z inną partnerką, w niedzielę z pochodzącą z Będzina Błasiak nie dawała razy powtórzyć sukcesu z 2015 roku.

Po zwycięstwie pary Wiatr/Szałankiewicz w pierwszym secie, w drugim dosyć łatwe zwycięstwo odniosły Saad i Błasiak. Decydująca partia jednak dla duetu z Dąbrowy.

Spotkanie o trzecie miejsce nie było już tak emocjonujące. Aleksandra Zdon(Ostróda) i Paulina Biranowska (Krączki), zajmujące wysokie miejsce w rankingu PZPS, dosyć łatwo uporały się z Martą Pietroczuk (Wieliczka) i Karoliną Baran (Iława). Na starcie tegorocznego turnieju stanęło łącznie 15 par, które znajdują się w czołówka rankingu PZPS. Sponsorem strategicznym i organizatorem turnieju była firma Developres.

W sobotę przeprowadzone zostały eliminacje, a w niedzielę, przy pięknej, upalnej pogodzie rozegrane zostały mecze finałowe. - Było na co popatrzeć, bowiem tegoroczny turniej był najlepszy ze wszystkich rozegranych do tej pory. Poziom był zdecydowanie najwyższy. Szczególnie mam tu na myśli półfinały i mecz o pierwsze miejsce.Zwłaszcza w finale ogladaliśmy świetną siatkówkę plażową z ładnymi akcjami w obronie i ataku - podkreślał Wiesław Kozieł, wiceprezes KS Developres.

Najlepsza para z rąk prezesa firmy Developres Ryszarda Walasa i prezesa KS Developres Rafała Mardonia otrzymała okolicznościowy puchar, nagrodę pieniężną i - podobnie jak wszystkie uczestniczki rywalizacji - upominki od firmy Inglot. Pula nagród finansowych w tegorocznym turnieju wynosiła łącznie siedem tysięcy złotych.

W zawodach nie startowały siatkarki z naszego regionu. - W Leśnej Woli nie mieliśmy jeszcze turnieju na tak wysokim poziomie. Był najwyższy z dotychczas rozegranych, co nas bardzo cieszy. Każda z par, która znalazła się w finale mogła pokusić się o zwycięstwo - komentował Wiesław Kozieł, wiceprezes KS Developres. - Osobiście myślałem, że wygra Magda Saad z partnerką, bo mam do niej sentyment, znam ją od czasu kiedy była jeszcze zawodniczką AZS-u Białystok, a teraz gra w Wiśle Warszawa, ale...nie zawsze wygrywają sentymenty. Liczyliśmy na większą publiczność, ale musimy wziąć pod uwagę, że my dopiero przecieramy w naszym regionie szlaki dla siatkówki plażowej. Jest to jedyny komercyjny turniej w tej dyscyplinie na Podkarpaciu. Mało jest u nas także zawodów amatorskich - dodawał. - Zdajemy sobie sprawę, że musimy powalczyć o kibica, sponsorów. Ważne, że się rozwijamy. Pomagam organizować pierwsze mistrzostwa Polski służb mundurowych w Przemyślu. Powoli coś się naszym regionie dzieje w siatkówce plażowej - zakończył Kozieł.

Wyniki, zdjęcia i video w profilu turnieju - TUTAJ

Czytaj również