Baden: Łosiak i Kantor odpadają w ćwierćfinale

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak wygrali swoje drugie grupowe spotkanie i awansowali do ćwierćfinału turnieju CEV Masters w Baden. Polacy pokonali po zaciętym spotkaniu hiszpańską parę Herrera/Gavira. W meczu ćwierćfinałowym z Belgami biało-czerwoni prowadzili już w tie-breaku trzema punktami, mimo to przegrali końcówkę i odpadli z turnieju.

CEV

Już przed meczem z Hiszpanami Pablo Herrerą i Adrianem Gavirą obie pary były pewne gry w ćwierćfinale turnieju CEV Masters w szwajcarskim Baden, bowiem obie pokonały Austriaków. Walka toczyła się o pierwsze miejsce w grupie i była niezwykle zacięta. W końcówce walcząc na przewagi, lepsi minimalnie okazali się biało-czerwoni, którzy objęli w tym meczu prowadzenie. Również druga partia była walką punkt za punkt, żaden z zespołów nie mógł wypracować sobie większej przewagi. Znów więc o wyniku decydowała emocjonująca końcówka na przewagi i znów górą w niej byli Bartosz Łosiak i Piotr Kantor. Tym razem nasi siatkarze wygrali 24:22 i z kompletem zwycięstw zameldowali się w ćwierćfinale.

W walce o półfinał Bartosz Łosiak i Piotr Kantor zmierzyli się z Driesem Koekelkorenem i Tomem van Walle z Belgii. Początek spotkania to bardzo dobra gra Polaków, którzy odskoczyli na kilka punktów i pewnie dowieźli przewagę do końca seta. Biało-czerwoni wygrali pierwszą partię 21:17 i pełni optymizmu przystąpili do drugiej – tu jednak na samym początku zostali sprowadzenia na ziemię. Belgowie rozpoczęli tego seta od prowadzenia 6:1, a nasi siatkarze po przespaniu pierwszych piłek nie mogli dogonić rywali. Polacy wydawali się w tym secie wyjątkowo bezradni i przegrali wysoko do 11. O awansie do półfinału turnieju w Baden miał więc zadecydować tie-break. Decydującą partię lepiej rozpoczęli Belgowie, którzy wyszli na prowadzenie 3:1, ale po chwili biało-czerwoni wrócili do gry i to oni wyszli na prowadzenie po wygraniu trzech kolejnych wymian. Podopieczni trenera Grzegorza Klimka grali coraz skuteczniej i prowadzili już trzema punktami (8:5) i wydawało się, że tej przewagi nie nie mogą wypuścić z rąk. Belgowie grali jednak bardzo ambitnie, odrobili straty i mieli pierwszą piłkę meczową przy stanie 14:13 Wykorzystali dopiero drugą i wygrywając 16:14 wyeliminowali Łosiaka i Kantora z turnieju.